SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 6903294
nr 690 3294
Matskedar
silver, 8 st, udda, 1700-1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 april 2011
kl 18:05:20
1.100 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.900 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.